Okrutna pieśń- Victoria Schwab


Monstra, monstra, małe, duże.
Przyjdą ci odebrać życie.

Corsaj, Corsaj, zęby, szpony,

Potnie, pożre na surowo.

Malchaj, Malchaj, blady, chudy,
Wyssie krew, aż będziesz suchy.
Sunaj, Sunaj, czarnooki,
Pieśń zanuci, porwie duszę.
Monstra, monstra, małe, duże,
Przyjdą ci odebrać życie!


Prawdziwość. Tutaj przemoc zaczęła przybierać realny kształt. Niegdyś jedno miasto, jednak po upadku powstało ponownie dzieląc się na Północ i Południe. 
Henry Flynn i Callum Harker. Dwóch przywódców rządzących po różnych stronach Szwu. W Północnym Mieście - Harker. W Południowym Flynn. Ci skłonni zapłacić za swoje bezpieczeństwo kontra ci gotowi o nie zawalczyć. 
Kate Harker i August Flynn są ich następcami. Kate pragnie być równie bezwzględna jak jej ojciec. August chciałby być człowiekiem, pomóc ludziom w obronie przed potworami. Niestety sam jest jednym z nich.

Sunaj, Sunaj, czarnooki,

Pieśń zanuci, porwie duszę.
Kate od pierwszego dnia w Colton jest zainteresowana Augustem, chociaż nie ma pojęcia dlaczego. Czy z powodu jego tajemniczości, czy może zagadkowych oczu sprawiających wrażenie obecnych i nieobecnych jednocześnie? Dziewczyna ma zamiar odkryć co ukrywa August. 

Ta powieść była dla mnie sporym zaskoczeniem. Nie spodziewałam się, że aż tak pochłonie mnie historia Kate i Augusta. Autorka genialnie wykreowała świat i bohaterów. Niezwykle zainteresowały mnie stworzone przez nią potwory, bardzo spodobał mi się pomysł dotyczący ich powstania i natury. Styl pisania Victorii Schwab dodał niesamowitego klimatu tej książce.
Główne postacie, czyli Kate i August również przypadły  mi do gustu. Wbrew "zasady" większości młodzieżówek nie pojawił się między nimi wątek miłosny, co nadało tej książce jeszcze więcej oryginalności.
Kate to nastolatka, starająca się zwrócić na siebie uwagę ojca swoimi karygodnymi czynami. Chciałaby być taka jak on. Nie zwracać uwagi na innych, dbać tylko o siebie. Jest on dla niej wzorem do naśladowania. W pewnym sensie dziewczyna jest też trochę zagubiona na świecie. Nie ma matki, a ojciec się nią w ogóle nie interesuje. Sama stara się rozwiązywać swoje problemy, nawet ryzykując życiem. 
August to Sunaj. Potwór, który może porwać twoją duszę. Jednak paradoksalnie wolałby być człowiekiem. Żyć bez zastanawiania się dlaczego istnieje, a nie czuje się prawdziwy. Chce bronić ludzi przed potworami. Ukazanie jego emocji, gdy kradnie duszę było intrygującym doświadczeniem. Nawet jeśli nie chciałby tego robić, musi by nie stać się jeszcze większym złem, co go jeszcze bardziej oddala od człowieczeństwa.
 Muszę przyznać, iż trochę obawiałam się, że ta powieść jest przereklamowana. Nic bardziej mylnego. Zarówno pomysł jak i realizacja są świetne i już nie mogę się doczekać drugiego tomu.
Z całego serca polecam Wam tę pozycję.

Moja ocena- 8/10


Książkę  mogłam przeczytać dzięki uprzejmości wydawnictwa Czwarta Strona ♡Komentarze

 1. Dobrze wykreowani bohaterowie to już połowa sukcesu! Widzę, że warto sięgnąć po nieznaną mi książkę też nieznanej mi autorki.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ta autorka jest ostatnio bardzo popularna. Może kiedyś się skuszę...

  OdpowiedzUsuń
 3. Książka nie jest w moim typie. Nie przepadam za potworami i tego typu rzeczami (poza małymi wyjątkami), ale mimo to mam ochotę się z nią zapoznać. Może kiedyś...

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam ochotę na tę książkę od dawna. Chyba w końcu ją kupię :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zapowiada się mrocznie - trochę nie moje klimaty. ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Sporo ostatnio się słyszy o tej pozycji, muszę w końcu jej poszukać. Lubię od czasu do czasu przeczytać młodzieżówkę, jeżeli jest dobra :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Niby nie moje klimaty, ale mimo wszystko opis brzmi interesująco. :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty