Bullet Booki- poradniki do stworzenia własnego bujo

W ostatnim czasie bardzo popularne stało się prowadzenie bullet journal'u. Jest to dziennik, notes i organizer w jednym. Możesz w nim zapisywać swoje myśli, planować przyszłość, zrobić listę rzeczy do zrobienia i o wiele wiele więcej. Bujo to wiele możliwości, nie ma określonego schematu co do jego wyglądu czy treści. Tworzysz go samodzielnie, dzięki czemu masz pewność, że niczego w nim nie zabraknie i będzie dokładnie taki jak chcesz i potrzebujesz. Moim zdaniem jest to genialny pomysł i sama również próbuję się w tym odnaleźć, jednak początki były trudne. W ogóle nie miałam pomysłu do czego mógłby mi służyć, jak to prowadzić, co zapisywać. Szukałam porad i inspiracji w internecie, niestety nie byłam zadowolona z tego co znalazłam. Wówczas trafiłam na poradnik Twój rok z bullet bookiem oraz Bullet Book Bądź pięknie zorganizowana i muszę przyznać, że dzięki nim mój bujo powstał.

Zacznę od tego czym tak naprawdę są te książki. Bullet Book Bądź pięknie zorganizowana to gotowy bullet journal, z którego mogą korzystać osoby, które nie mają czasu na rysowanie wszystkiego lub najzwyczajniej w świecie im się nie chce. Ja potraktowałam go jako inspirację do tworzenia własnego bujo. Znalazłam w nim wiele ciekawych urozmaiceń jak na przykład Koło równowagi. 
Twój rok z bullet bookiem z kolei jest poradnikiem, w którym mamy objaśnione czego potrzebujemy do prowadzenia bujo i jak się za to zabrać. Zawiera wiele rad i ciekawych szablonów, na których można się wzorować we własnym bujo. Osobiście bardziej przypadł mi do gustu i okazał się przydatniejszy niż Bullet Book Bądź pięknie zorganizowana. Często do niego zaglądam w trakcie uzupełniania bujo i znajduję inspirujące wskazówki.
Jeśli planujesz stworzyć swój bullet journal i mimo godzin spędzonych na poszukiwaniu w internecie nadal nie znajdujesz wystarczających dla siebie informacji, to zachęcam do sięgnięcia po te bullet booki. Według mnie są bardzo pomocne dla początkujących, w szczególności Twój rok z bullet bookiem. Bullet Book Bądź pięknie zorganizowana z kolei bym poleciła osobom zapracowanym, tym, którym brakuje czasu na tworzenie bujo od podstaw. Te książki ukazały mi, że tak naprawdę niewiele potrzeba, by prowadzić bujo.

Komentarze

 1. Niegdyś prowadziłam swój Bullet Journal i uważam, że jest to naprawdę świetna sprawa. Obecnie nie mam na to czasu, ale o tych książkach też wiele ciekawych opinii miałam okazję słyszeć. Zazwyczaj dziewczyny je bardzo polecały :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie miałam jeszcze okazji mieć ale kolorystyka bardzo wpasowuje się w mojego bloga :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeszcze nie prowadziłam takiego pomocnika organizacji. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja nie prowadzę takich dzienników, notatników. Niewiele rzeczy planuję, a jeżeli już to wszystko mam w głowie .😊

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja z chęcią zacznę prowadzić prawdziwe bujo, jednak jeszcze się uczę.

  OdpowiedzUsuń
 6. Prowadzenie takich dzienników nie jest dla mnie - zawsze zaczynam to robić pełna zapału, ale już po kilku dniach tracę chęci :D Chociaż bardzo mi się podoba to, jak takie notatniki wyglądają.

  Read With Passion

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty