Wszystkie jasne miejsca- Jennifer Niven

  Wszystkie jasne miejsca to książka na miarę przebojowego bestsellera Gwiazd Naszych Wina. Wywołuje śmiech, płacz i wiele innych silnych emocji. Po jej przcztaniu nie ma miliona pytań. Jest tylko jedno nurtujące wszystkich zagadnienie - Dlaczego życie bywa tak niesprawiedliwe?

   Powieść Wszystkie jasne miejsca jest pierwszą publikacją dla nastolatków Jennifer Niven (i miejmy nadzieję, że nie ostatnią). Dowiedziałam się o niej szukając ciekawych książek dla młodzieży. Bardzo zainteresował mnie jej opis, a także mnóstwo opinii, które czytałam.
  Opowiada o historii dwojga nastolatków, którzy poznali się w nietypowym miejscu- na gzymsie szkolnej wieży, sześć pięter nad ziemią. Violet i Finch mieli zamiar skoczyć i skończyć ze sobą raz na zawsze. Z niewiadomych przyczyn powstrzymują siebie nawzajem przed skokiem. Jednak tak na prawdę nie wiadomo, kto komu ocalił życie.
Mogłoby się wydawać, że po tym zdarzeniu już nie będą mieli ze sobą do czynienia i nigdy więcej się nie spotkają. Tymczasem zaczynają razem pracować nad projektem z geografii, którego tematem jest znalezienie cudów Indiany. Jednakże Theodore i Violet odwiedzają nie tylko piękne miejsce. Często celem ich wycieczek są tereny brudne i smutne.
Niedługo potem oboje odkrywają, że w swoim towarzystwie czują się tak swobodnie, jak nigdy przedtem. Wreszcie mogą być sobą i nie muszą ukrywać się pod maskami. Razem zaczynają żyć naprawdę, niemalże zapominając o tym jacy byli nim się poznali.Violet przestaje odliczać dni, a Finch już nie jest pewny tego czy chce umrzeć. 
   Początek tej książki był nieco nudny. W pierwszych stu stronach nic się nie działo, wszystko było trochę monotonne. Aż nagle akcja się rozkręciła i trudno było się oderwać od lektury. Mimo odrobinę opornego początku powieść jest zachwycająca. Kończąc jeden rozdział ma się potrzebę przeczytania kolejnego i kolejnego...
   Myślę, że ta książka spodobałaby się fanom Gwiazd Naszych Wina i innych książek tego typu. Polecam ją przede wszystkim nastolatkom, którym czasami trudno uporać się ze swoimi problemami. Ta powieść powstała właśnie dla was!
Moja ocena- 9/10❤
Komentarze

 1. Skoro oceniasz tak wysoko to faktycznie musi być warta przeczytania ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uważam, że warto ją przeczytać. Mi się bardzo podobała❤

   Usuń
 2. Książka oczywiście od dawna jest na mojej liście tbr i... trzeba się w końcu zebrać w sobie i ją przeczytać!!

  Pozdrawiam
  To Read Or Not To Read

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też od dawna zamierzałam się za nią zabrać i ostatnio zamawiając książki stwierdziłam, że ją zamówię.😃

   Usuń
 3. Miałam zamiar przeczytać, dzięki Tobie z pewnością zrobie to w najbliższym czasie! Obserwuję ♥ Może w wolnej chwili wpadniesz też do mnie? http://czytanienalogiem.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty