Eleonora&Park-Rainbow Rowell

Eleonora i Park to jedna z wielu książek pisarki Rainbow Rowell, autorki m.in. Fangirl. Po przeczytaniu przebojowej "Fangirl" stwierdziłam, że muszę przeczytać kolejną książkę Rowell, czyli "Eleonora&Park"Zamawiając ją nawet nie zastanawiałam się nad tym, że może mi się nie spodobać. Książka mnie nie zawiodła. Wręcz przeciwnie-totalnie mnie zachwyciła.
Eleonora&Park jest to zachwycająca opowieść, (której wydarzenia rozgrywają się w miejscowości Omaha) o dwojgu nastolatkach, których los pchnął ku sobie. Ich historia zaczęła się w dość nietypowy sposób, w szkolnym autobusie. Ku niezadowoleniu Parka i Eleonory musieli siedzieć obok siebie. Zaczęło się od wspólnego czytania komiksów, króciutkich rozmowach, a skończyło na niekończących się rozmowach, trzymaniu za ręce. W końcu zostali przyjaciółmi. Z dnia na dzień ich przyjaźń przeradzała się w miłość.
Rodzice Parka nie od początku akceptowali Eleonorę, ale w końcu się do niej przekonali i bardzo ją polubili. Pomogli jej w przeprowadzce do wujka, który mieszkał daleko od Omahy, aby Eleonora w końcu mogła normalnie żyć. Niestety przeprowadzka oznaczała rozłąkę z Parkiem. Czy ich historia zakończy się równie szczęśliwie jak w bajkach? Ja wam tego nie zdradzę. 

Eleonora&Park to wbrew pozorom nie jest kolejne nudne romansidło, które ma taką samą fabułę, jak wszystkie inne. To historia dwojga ludzi, która mogłaby mieć miejsce w prawdziwym świecie. Ludzi, którzy wierzą, że pierwsza miłość może przetrwać do końca. Nie patrzą na to, co inni o nich myślą. Kochają się bez względu na wygląd, ciuchy czy popularność. Ich miłość nie jest udawana. Nie jest to miłość od pierwszego wejrzenia. Ich relacje przechodziły pewnego rodzaju etapy poznawania siebie nawzajem. Z nielubiących się ludzi stali się kochającą parą. Ich miłość rozwijała się dokładnie tak jak powinna. I za to w szczególności pokochałam tą książkę. Szczerze polecam ją wszystkim, którzy lubią śmiać się i płakać przy książce. Wszystkim, którzy wierzą w prawdziwą miłość, ale także i tym, którzy w nią nie wierzą. Przede wszystkim tym, którzy są zakochani, ale boją się odrzucenia. 
Potrafi rozbawić, czasem nawet tak bardzo, aż boli brzuch. Ale potrafi również doprowadzić do łez. 
Od tej książki nie da się odejść. Ją trzeba przeczytać od początku do końca jednym ciągiem. Tak bardzo potrafi pochłonąć czytelnika, więc nie radzę jej czytać w nocy przed ważnym spotkaniem, sprawdzianem lub czymkolwiek innym. Może spowodować brak snu, ale także niezapomniane emocje.

Moja ocena- 10/10❤

Komentarze

 1. Popracuj nad powtórzeniami, bo jest ich całkiem sporo.
  Cieszę się, że książka Ci się podobała :) E.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jakoś nie ciągnie mnie do książek tej Pani... Choć czytałam "Nie poddawaj się" i byłam zachwycona, serio xD Jeżeli jeszcze nie czytałaś, to polecam Ci gorąco :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie czytałam jeszcze tej książki, ale ostatnio w ogóle nie mam zbyt dużo czasu na czytanie, więc czytam książki z listy ułożonej już bardzo dawno, żeby nie zapomnieć, co chcę przeczytać, ale ta lista się wciąż zwiększa 😂
  maksimilion.wordpress.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Dużo osób narzeka na tę książkę, ale mi ogromnie się spodobała. Nie była przesłodzona i cieszę się, że główna bohaterka nie była idealna. Myślę, że kiedyś przeczytam ją jeszcze raz. ;)
  Pozdrawiam, Eadlyn Callie z bloga booksureourworld.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty