Tajemny ogień- C.J. Daugherty, Carina Rozenfeld


Serię Wybrani C.J. Daugherty poznałam dzięki przyjaciółce. Zakochałam się w niej od pierwszego tomu. Gdy tylko dowiedziałam się, że Christi ma napisać kolejną książkę, we współpracy z Cariną Rozenfeld, wiedziałam, że muszę ją przeczytać. Chociażby po to by ocenić czy jest tak dobra jak saga Nocna Szkoła.
Taylor Montclair to z pozoru zwyczajna angielska licealistka. Nie wyróżnia się niczym specjalnym, poza wysokimi stopniami w nauce. Jej największe marzenie to nauka w Oksfordzie, gdzie wykłada jej dziadek.
Pewnego dnia gdy przez jej wybuch złości elektronika wariuje okazuje się, że Taylor wcale nie jest taką zwyczajną nastolatką. W jej krwi płynie moc- tajemny ogień.
Sacha Winters to przystojny siedemnastoletni chłopak naznaczony klątwą rzuconą setki lat przed jego narodzinami. Przekleństwo dotyczy trzynastu pokoleń pierworodnych synów z jego rodu. Każdy z nich miał umrzeć w dniu swoich osiemnastych urodzin. Sacha jest trzynasty. Istnieje tylko jedna osoba, która może mu pomóc. Jest nią Taylor Montclair.

   Tajemny ogień to trzymająca w napięciu książka, do której chce się wracać. Akcja rozgrywa się niezwykle szybko, a fabuła jest pełna tajemnic. Ta powieść pochłania czytelnika. Ma w sobie urok, który nie pozwala od niej odejść. Każdy rozdział jest coraz ciekawszy, a zakończenie pobudza wyobraźnię czytającego. Momentami bywa nieco przewidywalna, ale to cecha, którą posiada większość młodzieżówek.
Książkę gorąco polecam nastolatkom i starszej młodzieży. Jest warta przeczytania.
Moja ocena- 9/10❤

Komentarze

  1. Czytałam tej autorki serię "Wybrani", podobała mi się, ale zakończenie mnie dobiło. :/ Jakoś ta książka mnie nie zaciekawiła kiedyś być może przeczytam, ale na chwile obecną nie mam zamiaru.
    Buziaki :*
    Fantastic books

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty