Podzieleni- Neal Shusterman

Neal Shusterman to amerykański autor wielu bestsellerów dla dorosłych i młodzieży. Jego najbardziej znana powieść to Podzieleni. Początkowo miała to być samodzielna książka, ale ze względu na ogromną popularność doczekała się kolejnych trzech tomów. Jej prawa wydawnicze zostały sprzedane do kilkunastu krajów i obecnie trwają pracę nad jej ekranizacją.

 Lata temu Armia Życia i Brygada Wyboru toczyły krwawe walki o prawa reprodukcyjne. Konflikt został zażegnany dzięki Karcie Życia. Według tej uchwały życie ludzkie jest nienaruszalne od momentu poczęcia aż do skończenia trzynastu lat. Jednak między trzynastym a osiemnastym rokiem życia rodzice dziecka mogą podjąć decyzję o jego podzieleniu. Najczęściej na ten proces godzą się opiekuni nastolatków sprawiających problemy lub nie wystarczająco utalentowanych dzieci z domów dziecka. W religijnych rodzinach składa się natomiast w ofierze dziesięciorodnych.
  Connor przysparza swym rodzicom zbyt dużo kłopotów, Risa nie jest odpowiednio utalentowana, a Lev od najmłodszych lat przygotowuje się na to, że zostanie złożony w ofierze jako dziesięcina. Ta trójka nastolatków spotyka się uciekając od czekającego ich okrutnego losu. Każdy z nich podejmuje walkę o przeżycie. Jeśli przetrwają do osiągnięcia pełnoletności będą bezpieczni.
   Podzieleni to trzymający w napięciu thriller. Pełny zwrotów akcji i niespodziewanych wydarzeń. Jego przerażająca wizja wykreowanego świata zmusza do zastanowienia się nad wartością ludzkiego życia.
Ta poruszająca powieść pochłania czytelnika i ukazuje mu jaki mógłby stać się świat za kilkanaście, kilkadziesiąt lat.
Książka zapiera dech w piersiach. Polecam ją nastolatkom i dorosłym, w szczególności lubiącym takie serie jak Igrzyska śmierci, Mroczne umysły, czy Więzień labiryntu. Na pewno Wam się spodoba i będziecie mieli ochotę do niej wracać.
Moja ocena- 10/10❤Komentarze

Popularne posty