Rozdarci- Neal Shusterman

Neal Shusterman książką Podzieleni zaintrygował wielu czytelników. Z początku samodzielna powieść stała się na tyle popularna, że doczekała kontynuacji. Rozdarci to jej długo wyczekiwany II tom. Opowiada historię naszej trójki sławnych bohaterów po rewolcie w ośrodku donacyjnym, ale także kilku nowych zadziwiających postaci. Czy dorównuje pierwszej części? 

Po wydarzeniach w Happy Jack Connor i Risa wracają na Cmentarzysko. Connor zajmuje tam stanowisko admirała, a Risa zostaje szefową izby chorych. Razem z Haydenem są ostatnimi żyjącymi Całymi, którzy przebywali kiedyś u Soni. Teraz od podzielenia starają się uratować kolejnych nastolatków. Lecz na ich drodze pojawiają się kolejne przeszkody- tak zwani łowcy nagród. 
 W tym samym czasie Lev odbywa swój areszt domowy u swojego brata Marcusa. Jednak z powodu pewnej harcerki sprzedającej ciastka musi się przenieść do rezydencji Cavenaughów, gdzie przebywają dziesięciorodni uratowani przed podzieleniem.
 Cam w całości składa się z części Podzielonych. Jest nowym tworem świata, w którym wszytko jest idealne. Gdy ludzie to widzą, nie wiedzą czy mają czuć strach, wstręt, zaskoczenie, czy podziw i podekscytowanie. Wielu nie uważa go za człowieka lecz za potwora. Cam o tym wie i przez dręczą co myśli, czy ktoś taki jak on może posiadać duszę? 

Rozdarci jest równie szokującą powieścią co jej I tom,  czyli Podzieleni. Pojawiają się kolejne zaskakujące postacie i niespodziewane momenty. Książka trzyma w napięciu do ostatniej strony. Zmusza do zastanowienia się, jak wyglądałoby nasze życie w świecie wykreowanym przez Shustermana.
Tą powieść ciężko przerwać. Zaskakuje i intryguje w każdym rozdziale. Z każdą stroną coraz bardziej pochłania czytelnika, nie pozwalając mu odejść. Polecam ją wszystkim lubiącym książki pełne napięcia z nutką grozy. Ta seria nie da o sobie zapomnieć.
Moja ocena- 9,5/10❤


Komentarze

Popularne posty